Krok 1 — vzorek mřížky
Nejdříve je potřeba definovat vzorek mřížky nebo tahokovu. Samotný vzorek si můžete odněkud stáhnout a nebo sami vytvořit (příklad můžete vidět na obrázku, který je ovšem značně zvětšený). Poté najedeme do nabídky Úpravy a zvolíme Definovat vzorek.
Krok 2 — vyplnění plochy vzorkem
Otevřeme si obrázek s vozem, vytvoříme si novou vrstvu a tentokrát z nabídky Úpravy zvolíme Vyplnit. Nezapomeňte vybrat požadovaný vzorek.
Krok 3 — vyplnění plochy vzorkem - výsledek
Krok 4 — snížení krytí vrstvy
Krok 5 — přizpůsobení mřížky
Nyní je potřeba mřížku přizpůsobit velikosti obrázku, jelikož "oka" jsou moc velká. To provedeme pomocí nabídky Úpravy-Transformovat-Změnit velikost. Při zmenšování držte klávesu Shift pro zachování poměru stran, jinak dojde k deformaci celé mřížky. Zároveň to se zmenšením moc nepřežeňte, jinak rovněž hrozí deformace.
Krok 6 — označení průduchů
Zneviditelníme vrstvu s mřížkou a označíme si v nárazníku průduchy pro nasávání vzduchu. K tomu můžeme využít např. nástroj Mnohoúhelníkové laso.
Krok 7 — ořezání mřížky
Vrstvu s mřížkou uděláme opět viditelnou a změníme její krytí na 80%. Z nabídky Výběr zvolíme Doplněk a poté stiskneme klávesu Delete. Mřížka zůstane jen uvnitř selekce, přesně tak, jak to potřebujeme. Zopakujeme úkon Výběr-Doplněk, abychom v následujícím kroku kreslili uvnitř selekce a ne kolem ní.
Krok 8 — dokreslení stínů
Aby mřížka vypadala co nejreálněji, je potřeba dokreslit stíny nástrojem Štětec. Volte stopu s rozostřenými okraji, případně si můžete pomoci nástrojem Rozmazání.